Srpen 2018

Nový lékařský posudek

28. srpna 2018 v 17:54 | Kateřina |  Povzdechy
Dobrý den,
opět bych ráda poukázala na fakt a stupiditu tohoto systému. Jak už jsem řekla, pracuji v pobytové soc. službě se seniory, nejvíce se zde setkávám s dávkou příspěvek na péči.
Před nedávnem zde provedla sociální pracovnice sociální šetření, právě ohledně příspěvku na péči. Pán u nás bydlí už rok a již před rokem se nepodepsal je imobilní. Máme vyjádření lékaře o neschopnosti podpisu, ale je již ROK STARÉ! a proto potřebují na úřadu nové vyjádření. Řízení o opatrovnictví již rodina zahájila, ale víme všichni, že to trvá dlouho.
To znamená pro mě vyplnit osobní údaje na nový formulář, kde je napsaná věta "Potvrzuji, že výše jmenovaný (á) vzhledem ke svému zdravotnímu stavu není schopen (a) sám jednat, činit právní úkony a podepsat se.", tzv. potrubní poštou to odešlu lékařce, která na to dá razítko a podpis a od klienta si nechá zaplatit tuším 200 Kč. ¨Přijde mi to velmi nespravedlivé. Když už ta sociální pracovnice má ve složce jednou, že není schopen podpisu, na sociálním šetření si znovu ověříí, že neschopnost podpisu přetrvává, tak na co bychom měli posílat stále a pořád dokola tento formulář, akorát s jiným datem?
Já to udělám, mě to nic nestojí, ale přijde mi to jako nehorázná zbytečnost a odírání našich klientů.

Přeji příjemný den.

Kateřina