Člověk není papír

21. června 2018 v 17:48 | Kateřina |  Povzdechy
Dobrý den,
v souvislosti s návštěvou jedné naštvané dcery naší klientky, mě napadla taková myšlenka...
Sociální práce se stává čímdál víc byrokratická... Já vím, že spoustu věcí musíme "dokazovat" a "prokazovat", že jsme je skutečně udělali, ale proč? Uvědomuje si někdo, že nad papíry a u počítače stráví pracovnice daleko více času než při práci s klientem? Občas se stává, že těch papírů je tolik a než zapíšete včerejší práci, dnes nemáte již co zapisovat a pracovní doba již dávno skončila. A právě práce s klientem se rovná sociální práci, alespoň podle toho, co mě ve škole naučili. Vlastně ne... naučili mě i papírovat...
Rozumím tomu tak, že papíry jsou důležité, ale musí jich být skutečně tolik? A ještě naše vláda vymýšlí další a další papíry, které do naší práce musíme zařadit! Viz GDPR, které je pro naše podmínky jen nafouknutým balónem a přidělávání si starostí. Ale o tom jsem psát nechtěla.
Myslím si, že já jako sociální bych mohla mít páky na to, jak papírování učinit přítrž, ale zatím jsem stále nenašla způsob. Možná mi někdo z kolegů časem poradí, a nebo na něco přijdu já... Uvidíme.

Kateřina

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama