Červen 2018

Člověk není papír

21. června 2018 v 17:48 | Kateřina |  Povzdechy
Dobrý den,
v souvislosti s návštěvou jedné naštvané dcery naší klientky, mě napadla taková myšlenka...
Sociální práce se stává čímdál víc byrokratická... Já vím, že spoustu věcí musíme "dokazovat" a "prokazovat", že jsme je skutečně udělali, ale proč? Uvědomuje si někdo, že nad papíry a u počítače stráví pracovnice daleko více času než při práci s klientem? Občas se stává, že těch papírů je tolik a než zapíšete včerejší práci, dnes nemáte již co zapisovat a pracovní doba již dávno skončila. A právě práce s klientem se rovná sociální práci, alespoň podle toho, co mě ve škole naučili. Vlastně ne... naučili mě i papírovat...
Rozumím tomu tak, že papíry jsou důležité, ale musí jich být skutečně tolik? A ještě naše vláda vymýšlí další a další papíry, které do naší práce musíme zařadit! Viz GDPR, které je pro naše podmínky jen nafouknutým balónem a přidělávání si starostí. Ale o tom jsem psát nechtěla.
Myslím si, že já jako sociální bych mohla mít páky na to, jak papírování učinit přítrž, ale zatím jsem stále nenašla způsob. Možná mi někdo z kolegů časem poradí, a nebo na něco přijdu já... Uvidíme.

Kateřina